Tai ne komplimentas
2021-04-27 Informacija dalinasi: Dovilė Ru
„Ei, gražuole!“, „Panele, ateik čia!”, – tokie ir panašūs nepažįstamų vyrų šūktelėjimai gatvėje dažnai dar palydimi gestų ir švilptelėjimų yra vadinami seksualiniu priekabiavimu ir draudžiami bei baudžiami Belgijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Prancūzijoje. Pastarojoje šis įstatymas įsigaliojo prieš dvejus metus. Ven pirmaisiais metais už nederamus veiksmus buvo nubausta daugiau nei 700 vyrų. Baudos už seksualinį priekabiavimą viešoje vietoje yra iki 750 eurų arba net iki 1500 eurų, jei priekabiaujama prie nepilnametės.
Ir nors moterų teisių gynėjai sako, kad Prancūzijos įstatymas, kai už tokius veiksmus gali nubausti nederamą veiklą pamatęs pareigūnas, yra netobulas, nes potencialūs priekabiautojai apsidairo, ar nėra aplink policininkų, tačiau visi sutaria, kad ištikrųjų tai yra žingsnis į priekį siekiant mažinti smurto prieš moteris mastą ir šviesti visuomenę apie tai, kas yra smurtas.
Kovo mėnesį Londone tragiškai žuvusios Saros Everard istorija paskatino kalbas apie seksualinio priekabiavimo draudimą ir kitose šalyse. Vokietijoje 20-metė studentė Antonia Quell jau surinko per 70 000 parašų po peticija, reikalaujančia įstatymiškai uždrausti seksualinį priekabiavimą viešoje vietoje.
”Ne kiekvienas vyras taip elgiasi, tačiau kiekviena moteris yra tai patyrusi. Catcalling’u vadinamas žodinis seksualinis priekabiavimas. Jis neturi nieko bendra su komplimentu. Catcalling’as yra smurtas ir jėgos demonstravimas, – sakoma peticijoje.
Prancūzijoje net 90 procentų visuomenės palaiko įstatymą nukreiptą prieš seksualinį priekabiavimą – tai rodo prieš metus padaryta bendrovės Ifop apklausa. O seksualinio priekabiavimo gatvėje problema išryškėjo 2017 metais atliktame ”Thomson Reuters Foundation” tyrime, kuriame buvo nustatomi moteris draugiškiausi pasaulio didmiesčiai ir Paryžius buvo įvertintas blogiau nei Londonas ir Tokijas.
Pagalba patyrusiems smurtą:
Telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 09:00 iki 17:00
Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; nuo 09:00 iki 17:00 V nuo 09:00 iki 16:00
SKPC kontaktai Lietuvoje specializuotospagalboscentras.lt
Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.
‹ Grįžti į naujienas