Klausk

Užduoti klausimą

Klausimai / atsakymai

  • laba diena, ne visai supratau kokioje fazėje jūsų skyrybų procesas. Ar jus jau esate pateikus prašymą skirtis, ar reikalaujate, kad vyras abipusiu sutarimu paliktu namus. Įstatymiškai kol jus nesate išskirti ir jis nenaudoja prieš jus fizinio smurto dėl kurio jus kviestumėte policija išeiti iš namų ar ne yra tik geranoriškumo reikalas. Žinoma jus galite jam nebūnant namie sudėti daiktus už- durų, ir jei jis pradės grasinti kviestis policiją. Kai kurios moterys pasielgia būtent taip.Bet tada emocijų bangos neišvengsite ir vaikams teks išgyventi skandalą namuose. kitas kelias yra užbaigti skyrybų procesą ir teismine tvarka iškraustyti buvusi vyrą iš buto kuris priklauso jums. Taip , kad jums patarčiau kuo greičiau susitvarkyti formalumus, kad nepriklausytumėte nuo vyro norų ir nuotaikų. Svarbiausia jei iškils nors mažiausia fizinio smurto grėsmė kvieskitės policija. tai skyrybų procese bus tik argumentas apie jo elgesį šeimoje.

  • siūlyčiau jums parašyti pareiškimą policijoje, jei tai nepadės teks buvusi sugyventinį paduoti į teismą.

  • Laba diena , skyrybų atveju yra užvedamos dvi skirtingos bylos , viena dėl santuokos anuliavimo, o kita dėl turto dalybų. Abiem atvejais galimas abipusis sutarimas. Tokiu atveju procesas yra greitesnis ir pigesnis, bet jei vyras nesutiks su jūsų siūlomomis turto dalybomis tada tai teks padaryti teismui. tai užtruks ilgiau ir abiems pusėms kainuos brangiau. Todėl ir pačiam sutuoktiniui toks proceso vilkinimas yra finansiškai nenaudinga.

  • Laba diena , paskambinkite mums tel.nr.867931930 arba 340027. ir mes jus užregistruosime nemokamai teisininko konsultacijai.

  • Laba diena, Gerb. Valentina malonu, kad yra gerų žmonių, kuriems rūpi moterų ir vaikų likimas. Taip Kaune yra kartų namai, kurie priima jaunas mamas su vaikais, tačiau ten pakliūti reikalingas Vaikų teisių apsaugos skyriaus (VTAS) siuntimas. Bet kokiu atveju reiktų krieptis į VTAS bei Kartų namus, kontaktai yra čia: http://www.kartunamai.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/darbuotoju-kontaktai; Jei nepavyktų sutarti dėl apgyvendinimo ar moteriai reikėtų psichologinės ar kitos pagalbos, duokite mūsų kontaktus, pasitengsime padėti kiek galėsime.

  • Kaip suprantu Jūs vis dar esate Anglijoje? Būtų gerai jei parašytumėte daugiau apie Jūsų situaciją. Galbūt jums reiktų kreiptis Anglijoje į policiją. Lietuvoje gąsdinimas nėra baudžiami pagal BK, bet jei jūs nereguotumėte į grąsinimus, neparodytumėte kad bijote didelė tikimybė, kad jie nebus įgyvendinti.

  • laba diena, santuokoje gyvenimo kokybę leme ne vieno , bet abiejų sutuoktinių pastangos.jus galite būti idealia žmona, bet jeigu partneris su jumis nekalba apie šeimoje esamą situaciją ir kaip ją reiktu keisti - nieko nepadarysite. gal būt dėl kažkokių priežasčių vyro jausmai jums prigeso, nebeliko artumo bei savitarpio supratimo.Esamoje situacijoje tik jus pati galite apsispręsti kaip norite toliau gyventi. Ar jums priimtinas toks vyro elgiasys su jumis . Jeigu taip belieka bandyti išsakyti savo savijautą ir paklausti jo nuomonės kaip jis jaučiasi gyvendamas su jumis , ko jam trūksta . Gal pavyks išprovokuoti atvirą pokalbį, po kurio sektu konkretus veiksmai su tikslu suartinti pozicijas. Jei kalbėti vyras atsisako ir teigia , kad nesiruošia nieko keisti, tai ženklas , kad sprendimą turite priimti jus pati. Ar ir toliau gyventi tokį pat gyvenimą( būnant vieniša poroje), ar palikti tą žmogų ir gyventi gyvenimą suteikiant sau galimybę naujiems santykiams su kitu žmogumi.

  • laba diena Edita, Jūsų situacija išties problemiška, bet tai kas vyksta jūsų šeimoje tikrai ne pasaulio pabaiga. Tiesiog jums su vaikais teks pergrupuoti savo gyvenimo prioritetus ir išmokti didesnio savarankiškumo,Juolab , kad jūsų sūnus jau suaugęs vyras ir gali būti jums parama. Būtu labai gerai jeigu jus galėtumėte iki mūsų atvykti. Išsiaiškintume kas šiai dienai jus labiausiai baugina, ką norėtumėte daryti ir kas trukdo. Viena galva gerai , bet dvi dar geriau, manau, kad mums pabendravus rastume kurkas daugiau problemos sprendimo būdų nei šiuo metu jūs įsivaizduojate. Paskambinkite prašau tel. nr 867931930 arba 340027 pakvieskite Naurą ir mes su jumis susitarsime dėl susitikimo laiko. Stiprybės , vilties ir ryžto! Lauksiu jūsų skambučio.

  • laba diena, taip yra programų smurtaujantiems vyrams, kurių tikslas pakeisti tokio žmogaus elgseną . Tačiau, kad ji būtu efektyvi turi norėti pats vyras. Jei žmogus nesupranta,kad jo elgesys yra smerktinas ir nėra motyvuotas jo keisti ,ta i jokie net patys geriausi specialistai nepadės. Siūlau dar kartą pasišnekėti su vyrų , pasakyti, kad psichologinė pagalba tokiems smurtauti linkusiems žmonėms teikiama ir išklausyti jo nuomonės. Jei vyras pasakys aiškų NE ir nepripažins , kad jis yra smurtautojas tai ženklas, kad jūsų lūkesčiai dėl vyro elgiasio pagerėjimo yra tušti. Ir patikėkite jokie gyvenimo aplinkybių pasikeitimai nepakeis smurtautojo noro smurtauti. Jeigu jus būsite nuolanki tad būsite mušama už tai, kad nesipriešinate ir esate pasyvi, jei ginsitės- muš už tai, kad bandote prieštarauti, jei nėra darbo ir pinigų išsikraus ant jūsų, jeigu atsiras pinigų ir draugų vistiek nukentėsite jus kad trukdote linksmai gyventi. Smurtautojo psichologija - nesvarbu už ką svarbu trenkti, o priežastį galima sugalvoti bet kada.

  • laba diena jūsų laiške daug skausmo bei nevilties tačiau labai mažai aiškių faktų, kad atsakyti į jūsų klausymą. Labai norim jums padėti , bet nežinom daugelio svrbių detalių Pvz: kam priklauso būstas kuriame jus su vyru gyvenate, ar jus vedę oficialiai, ar buvo kada ir fizinis smurtas. Kokios pagalbos šiuo metu jums reiktu labiausiai. Kaip supratau turite daug problemų su sveikata, kaip jas sprendžiate , kur lankotes? Geriau būtu mums pasišnekėti betarpiškai telefonu . Parašykite į el. paštą kriziu centras@kamkc.lt savo tel. numerį ir mes su jumis susisieksime, kad aptari susiklosčiusę situaciją ir kuom galėsim jums padėti. lauksim jūsų tel. nr . Pagarbiai Naura.

  • Laba diena, dėkojame už klausimą. Visų pirmą, jums reikėtų labai skubiai pasikonsultuoti su advokatu. Mūsų teisininkė šiuo metu atostogauja, todėl labai rekomenduotumėme nedelsti ir kreiptis pas advokatą. Jis informuos, kokių priemonių turite imtis. Dėl psichologo konsultacijų šioje situacijoje pabandyti galima, reikėtų užsiregistruoti ir kad pati mama norėtų ir būtų motyvuota keisti savo gyvenimą, bet iš patirties žinome, kad jei yra priklausomybė nuo alkoholio, visų pirmą reikia apsisprendimo gydytis nuo alkoholizmo ir tuomet galimos psichologo konsultacijos. Pakalbekite su mama, kriepkitės pas mus. Nuoširdžiai, Kauno apskrities moterų krizių centro konsultantė.

  • Gerbiama, Viktorija, dėkojame, kad kreipiatės į mūsų centrą. Deja šiuo metu moterų paramos grupės neturime. Labai rekomenduotumėme paieškoti tokios grupės kitose organizacijose: Moters pagalba moteriai, Arkivyskupijos šeimos centras, Kauno moterų draugija ir kitose organizacijose.

  • Sveiki, ačiū, kad kriepiatės į mūsų centrą. Jūsų situacija nelengva, būtų gerai, jei paskambintumėte mums užsiregistruotumėte. Mes pabandytumėme pasikalbeti su jūsų tėčiu, kitais artimaisiais arba tarpininkauti ieškant laikinojo apgyvendinimo. Mūsų tel: 8-37 340027 arba mob: 867931930 adresas Juozapavičiaus pr. 77

  • Laba diena, ačiū, kad kreipiatės į mūsų centrą. Psichologinis smurtas ir žeminimas yra labai dažnas iš vyrų, kurie žino, supranta ir jaučia, kad moteris savo gebėjimais, išsilavinimu yra viršesnė už jį. Tai nėra lengva situacija, tačiau jūsų nuolankumas šeimos išgelbėti nepadės, nes nuo psichologinio smurto yra tik vienas žingsnis iki fizinio. Labai svarbus jūsų abiejų noras ieškoti sprendimų, tačiau pirma jūs turite parodyti, kad nesutinkate gyventi nuolatinėje nepagarboje. Gąsdinimas kad atims iš jūsų vaiką, taip pat labai dažnai naudojamas vyrų, nes vaikas yra silpniausia mamos vieta ir baimė netekti vaiko labai didelė. Nepasiduokite tokiems gąsdinimams, nes atimti iš mamos mažamečio vaiko beveik neįmanoma, nebent esate visiška alkoholikė, narkomanė, asociali. Visais kitais atvejais atimti iš jūsų vaiko neįmanoma (ypatingai labai mažo iki 7-8 metų). Trumpai informacijos tiek, bet labai kviečiame paskambinti, užsiregistruoti ir atvykti į mūsų centrą konsultacijoms. Tai svarbu Jums, nes ilgas buvimoas tokioje aplinkoje, kokioje esate jus daro labai pažeidžiamą.

  • Laba diena , nepriklausomai nuo skyrybų priežasties( kadanngi nėra nepilnamečių vaikų) sutuoktinių turtas dalinamas per puse. nebent jus turite įrodymų, kad jus daugiau investavote į bendrą šeimos turtą, tokiu atveju teisme galite užginčyti lygias dalybas

  • Laba diena, Jeigu jis buvęs vyras, tai jiedu nebegyvena kartu? Kai jis netinkamai elgiasi (smurtauja, grasina ar pan.), visada Jūsų draugei patartume kreiptis į policiją. Taip pat ji bet kada gali pasiskambinti mums. Geriausia būtų, jei ji galėtų atvykti pasikalbėti. Išsiaiškintume jos padėtį, taip būtų lengviau kažką patarti. Galite ir Jūs ją iki mūsų palydėti. Bet būtų gerai iš anksto susitarti laiką. Lauksime Jūsų skambučio!

  • Laba diena. Jūs galite bet kada mums paskambinti ir atvykti konsultacijai. Pasikalbėsime ir nuspręsite, ko Jums labiausiai norėtųsi, ką galima būtų padaryti, kaip pasielgti. Esant tam tikrai krizinei situacijai, sunku vienai sudėlioti mintis, priimti tam tikrus ryžtingus sprendimus. Lauksime Jūsų skambučio - 8 679 31930 arba 8 37 340027.

  • Laba diena, dėkojame, kad kriepiatės ir rūpinatės mamos situacija. Deja jeigu mama pati nenori keisti savo gyvenimo padėti žmogui yra gana sunku, tačiau jei ji leidžiasi, kad jūs jai padėtumėte, kartu galite padėti situaciją keisti. Jei jūs gyvenate Kaune, būtų gerai, kad pasiskambintumėte mums ir užsiregistruotumėte teisinei konsultacijai. Bendrai informacijai reikia pasikalbėti su mama ar ji ryžtūsi skirtis. Jei taip, tai vyrui pradėjus smurtauti vėl būtina kvieti policiją, kad vėl išvežtų iš namų ir pradėtų ikiteisminį tyrimą pagal Apsaugos nuo Smurto Artimoje Aplinkoje Istatymą (2011). Pradėjus veiksmus dėl smurto, tyrėjai turėtų pridėti ir senesnes bylas, jei budavo kad susitaiko. Tuomet su visu komplektu prokuratūra turi teikti kaltinimą surtautojui į teismą. Jei buvo aiškūs sužalojimai teismai turi nuteisti ( nuosprendžiai būna skirtingi ). Po teismo nuosprendžio galima teikti dokumentus skyryboms esant sutuoktinio kaltei. Tai gana nelengvas procesas, bet jei mama pasiryžtų su jūsų palaikymu galima padalinti turtą. Tik reiktų pradžioje apsispręsti ką darytumėte jei teismas padalintų turtą: parduotumėte tą turto dalį ir mama pirktų kur gyventi kitur ar vis tik liktų gyventi tuose pačiuose namuose. Jei namų keisti mama nenori, situacija nelabai keisis. Deja skyrybos tokiu atveju nelabai padeda. Kaip matote yra nemažai niuansų, būtų gerai, kad užeitumėte pasikalbėti, pasitarti, užsiregistruotumėte pas mūsų teisininkę.

  • Laba diena, dėkojame, kad kreipiatės. Labai rekomenduotumėme ateiti jums su mama į mūsų centrą bendrai konsultacijai ir ypatingai teisinei konsultacijai. Teisininkė dirba trečiadieniais. Pasiskambinkite ir užsiregistruokite tel: 8-37 340027 arba mob: 8-67931930

  • Laba diena, dėkojame kad kreipiatės. Šiuo klausimu būtų geriausiai kad ateitumėte pasikonsultuoti su mūsų teisininke. Reiktų pasiskambinti ir užsiregistruoti tel: 8-67931930. Bendrai informacijai: LR civiliniame kodekse nustatyta teisė tėvui matytis su vaiku, tačiau jūs galite krieptis į teismą su prašymu nustatyti tėvo ir vaiko pasimatymų grafiką ir prašyti, kad pasimatymai vyktų tik jums arba kitam asmeniui dalyvaujant ir būnant visą susitikimų laiką. kalėjimas galėtų būti pakankamas argumentas tokiam prašymui. Būtų gerai, kad ateitumėte pasikonsultuoti pas teisininkę.

  • Gerb. Renata, būtinai kriepkitės konsultacijai į mūsų centrą. Būtų gerai jei prieš ateidama paskambintumėte ir susitartumėte tel: 8-37 340027 arba 867931930. Lauksime Jūsų. Pagarbiai, Kauno apskrities moterų krizių centras

  • Laba diena, dėkojame kad kriepiatės. Būtinai paskambinkite arba atvykite į mūsų centrą Juozapavičiaus pr. 77, arba tel: (8-37)340027. Suteiksime konsultacija, galėsime tarpininkauti, ieškoti galimų sprendimų, užrašti teisinei konsultacijai, bet labai svarbu, kad atvyktumėte asmeniškai. Lauksime.

  • Laba diena, dėkojame už klausimą. Darbdavys negali darbuotojo dalį atlyginimo pervesti kitiems asmenims, tokias procedūras vykdo antstoliai. Jums labai rekomenduotumėme pasikonsultuoti pas teisininkę. Teisininkė pas mus dirba trečiadieniais. Prašome pasiskambinti ir užsiregistruoti tel: 8-37340027

  • Laba diena , gyvendama užsienyje jus galite susisiekti su bet kuria advokatų kontorą ir sudaryti sutarti , kad ji jus atstovautu čia Lietuvoje.

  • Laba diena. Prieš nusprendžiant kaip pasielgti dabartinėje situacijoje jums reiktu gerai apgalvoti nuo kokio momento pradėjo keistis jūsų santykiai su vyru. kas lėmė jų pablogėjimą.Bet kokiame konflikte nebūna kalta tik viena pusė . Gal būt ir jūsų elgesys bei santykis į vyrą labai pasikeitė? Tai , kad jis gąsdina nusižudysiąs gali būti ir moralinis šantažas su tikslu priversti jus pasijausti kalta ir atsakinga už susiklosčiusią situaciją. Kad suprasti kokius jausmus jums jaučia jūsų vyras reiktu ramaus ir išsamaus pokalbio. Būtu labai gerai , kad rastumėte galimybę susitikti ir pasišnekėti dviese be vaikų . Šis pokalbis turi patenkinti jūsų abiejų poreikius. Tai yra: vyrui suteikti vilties jog jeigu jis pasikeis jus galėsite būti kartu , o jums suteikti laiko pagyventi atskirai ir matant vykstančius arba nevykstančius pokyčius nuspręsti ar jus ateityje norite būti su tuo vyru.Svarbiausia, kad šio pokalbio metu nebūtu pateikiami kaltinimai vienas kitam. Smerkiančius sakinius " tu girtuoklis, esi neatsakingas, nekenti mano vaiko, tau nerūpi mūsų vaikai" ir t.t. turi pakeisti sakiniai kurie nusako jūsų savijauta . " man skaudu matyti tave gerianti, tu taip mylėjai mano sūnų ar dabar tavo jausmai pasikeitė (kodėl?) kaip manai kodėl pasikeitė mūsų santykiai? Kam tu esi pasiruošęs , kad viskas būtų kaip anksčiau?" Pasakykite, kad dabartinėje situacijoje būti kartu nenorite, bet jus tikite , kad jeigu jis nustos gerti ir susitvarkys savo gyvenimą galėsite būti vėl kartu. Pasiūlykite vyrui kartu nuspręsti kiek laiko jums pagyventi atskirai, kad nurimtu aistros. Būtu labai gerai , kad tiek jūsų tiek vyro artimieji mažiau komentuotu jūsų santykius tai gali įnešti papildoma įtampa jūsų santykiuose ir bendravime.

  • laba diena , labai sunku atsakyti į jūsų klausimą. Atsakymas į klausimą ar vaikinas jus myli susideda iš daugybės smulkmenų: jo elgesys su jumis, kai esate dviese, kaip jis elgiasi su jumis prie kitų žmonių, tai kaip jis elgiasi su buvusia mergina, jo gyvenimo prioritetai , kuo panašios ir kuo skiriasi judviejų gyvenimiškos vertybės.Begalė faktu kuriuos jus galite sudėlioti ne tik galvoje , bet ir "atsakyti širdimi".Net jeigu jūsų vaikinas ir galvoja apie buvusią savo merginą jus negalite žinoti ką jai jaučia nes verčiate jį gintis ir neigti bet kokius jo jausmus jai. Gal vertėtu pabandyti nespausti ir nekaltinti jo. Pasišnekėkite, pasakykite, kad jeigu jis dar kažką jaučia buvusiai merginai, bet nori pamiršti ją jus tai suprasite.Kiekvienas žmogus turi savo praeitį...Gal būt ta mergina specialiai provokuoja situacijas siekdama jus išskirti kalbėkitės su savo vaikinu, bet nepulkite kaltinti , taip sužinosite daugiau tiesos.Nes puolamas žmogus nebūna atviras jis tik ginasi ir viską neigia.

  • Laba diena, Pirmiausia noriu nuoširdžiai pasidžiaugti, kad nesitaikstėte su vyro smurtu ir ėmėtės veiksmų apsaugoti save ir vaiką. Dėl dabartinio vyro elgesio , tai viskas labai paprasta . Nueikite į policijos nuovadą kuriai priklausote ir parašykite pareiškimą apie vyro psichologinį smurtą ir grasinimus. L.R . baudžiamajame kodekse ,145 straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę už grasinimus bei žmogaus terorizavimą. Labai dažnai užtenka to, kad iki teisminio tyrimo tyrėjas pasikviečia į policiją grasinimais terorizuojanti asmenį ir jį informuoja apie bausmes už šią veiką. Būtinai išsaugokite visą medžiagą įrodančia jo grasinimus. O dėl vaiko lankymo jus galite kreiptis į teismą prašydama riboti buvusio vyro bendravimą su vaiku. Tik tai rekomenduočiau daryti po to kai bus pradėtas iki teisminis tyrimas policijoje dėl jo grasinimų. Tai jums suteiktu papildomų įrodymų apie šio asmens elgesį su jumis ir vaiku. Jeigu reikės tikslesnės teisinės informacijos - paskambinkite ir užsiregistruokite pas mūsų teisininkę (visos paslaugos mūsų centre yra nemokamos). Įdedu baudžiamojo kodekso 145 straipsnį, kad susipažintumėte ir žinotumėte savo teises. 145 straipsnis. Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas 1. Tas, kas grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. 2. Tas, kas terorizavo žmogų grasindamas susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiką arba sistemingai baugino žmogų naudodamas psichinę prievartą, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų. 3. Už šio straipsnio 1 ir 2 dalyse numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, prokuroro reikalavimas arba kai ikiteisminis tyrimas pradėtas nustačius smurto artimoje aplinkoje požymius.

  • laba diena, Pirmiausia apie juridine pusę. Jus su savo vyru bendrą ūkį vedate jau ketvirti metai( tai , kad susituokėt tik prieš metus, nesvarbu). Reiškęs per tą laikotarpį užgyventas turtas yra bendras ir nesvarbu ant kieno vardo jis užrašytas.Būtinai rinkite visus mokesčių čekius: už buto nuoma, komunalines paslaugas, maistą ir apranga ir t.t. Tokiu atveju jeigu jus nutartumėte skirtis teisme tai būtu įrodymas apie jūsų indelį į šeimos biudžetą. jeigu mokesčius mokate internetu , tai mokėkite savo o ne vyro vardu, kad nekiltu abejonių dėl įmokos mokėtojo. Jeigu reikės tikslesnės juridinės konsultacijos mūsų teisininkė ją teikia nemokamai, tik reikia iš anksto užsiregistruoti. Kalbant apie moralinę pusę , tai tik jus galite nuspręsti ką jaučiate vyrui su kuriuo gyvenate ir kiek jūsų nuomone jis atsidavęs šeimai. Kiek supratau iš jūsų parašymo- šiuo metu jus gyvenate praktiškai iš jūsų uždirbtų pinigų o vyro uždarbis lieka jo vaikams ir paties asmeninėms reikmėms.Iš jūsų pusės tai aukojimasis. Tik kyla klausymas vardan ko aukojatės? Kai į jį atsakysite suprasite ir atsakymą ar norite toliau taip gyventi. Pasakymas -aukojosi vardan šeimos yra labai abstraktus. kam šiuo metu naudinga jūsų auka? Vaikui , jums pačiai ar vyrui kuris to net nevertina. Šeimoje iškilus nesutarimams turi vykti pokalbis ir iš abiejų pusiu daromos nuolaidos , kad problema būtu išspręsta. kad a nuolaidas daro tik viena pusė reiškia , kad savitarpio supratimo nėra, yra tik kito žmogaus išnaudojimas .Jūsų šeimoje sutuoktinių įsipareigojimai taikomi tik vienai pusei.o kita pusė pirmiausia tenkina savo asmeninius poreikius. yra daugybė moterų kurios taip nugyvena visą gyvenimą "išsaugodamos šeimą" ar jus to norite spręskite pati. Skyrybos yra drastiškas žingsnis ir prieš jį darant reikia išnaudoti visas galimybes, bet jeigu antra pusė nenori eiti į kompromisus net skyrybų akivaizdoje tada tenka keisti situaciją pačiai. Kiekvienas mes nusipelnome laimės ir tik nuo mūsų sprendimų priklauso ar mes esame laimingi. Linkiu jums sėkmės, vidinės ramybės ir išminties.

  • už vaiko auginimą yra atsakingi abu tėvai, nepriklausomai ar jie gyvena kartu ar atskirai. Todėl pirmiausiai jus turite pateikti prašymą dėl elementų išieškojimo iš vaiko tėvo, vaiko išlaikimui.Čia jums pateikiu nuoroda kuria įvedus internete jums pateiks prašymo formą http://rekvizitai.vz.lt/dokumentu-pavyzdziai/prasymas-teismui-del-islaikymo-priteisimo/ Jeigu tėvas niekur nedirba ir neturi pajamų -tai elementus išmoka Valstybės fondas (195 lt) . kadangi jūsų pajamos vienam asmeniui nesiekia net minimalios ribos galite kreiptis į savo seniūnija dėl pašalpos. Siūlyčiau pasiskambinti į Sodros informacijos skyrių .Skambinant trumpuoju numeriu 1883 skambučiai yra mokami pagal ryšio operatorių nustatytus įkainius, o skambinant ilguoju numeriu (+370) 5 250 08 83 skambučiai mokami pagal asmeninį pokalbių mokėjimo planą.

  • laba diena, galiu patvirtinti, kad jūsų gyvenimas kartu nesusituokus, bet tik jus priregistravus pas draugą jums nesuteiktu jokių teisių jo mirties atveju. Draugo vaikams pareikalavus turėtumėte grįžti į savo namus, iškiltu problemų dėl bendrai įsigyto turto( netgi buitinės technikos pvz. televizoriaus,skalbimo mašinos ir t.t.) tektu bylinėtis ir įrodinėti ką jus užgyvenote kartu. o , bylinėjimaisi kainuoja brangiai. Jeigu draugas išties jus myli ir gerbia tai prieš persikraustant pas jį gyventi turėtumėte įteisinti savo santykius. kad nei vienam nekiltu jokiu abejonių dėl ateities siūlyčiau pasišnekėjus ir aptarus surašyti draugo ir savo testamentus. Tai suteiktu garantijas ir jums ir draugui ir jo vaikams.